Yzeiri: Basha shkatërroi opozitën! Përgjigja e Komisionit të Venecias për Metën brilante (VIDEO)

"Ardhja e Lulzim Bashës e ka shkatërruar opozitën". Kështu u shpreh analisti Ilir Yzeiri në emisionin Repolitix referuar aksionit opozitar, ndërsa komentoi edhe raportin e komisionit të Venecias për Presidentin.

"E para sqaruan në mënyrë brilante kur thanë se presidenti ngatërron funksionin e tij kushtetues me atributet që mund të ketë si figurë. Ata thanë edhe se në vendet demokratike janë organet si KQZ-ja që i monitorojnë edhe kur ka disa parti që dalin, nuk marrin pjesë, zgjedhjet janë të ligjshme" tha ai.


Lajmi kryesor:

Rama tha se do i votonte pa PD-LSI, Ndoka në 'Repolitix': S'kemi vërejtje për rekomandimet e OSBE-së për reformën zgjedhore


d.ba./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hapen klubet e natës, diskotekat dhe të lejohet muzika?×

Lajmi i fundit

John

Teuta bën blerje për titull, firmos me Bregun! Copëtohet Kukësi