POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Incidente në ndeshjen Kukësi-Tirana, sherr mes tifozëve bardheblu, ndërhyn policia (VIDEO)

SHKODER - Tifozët e ekipit të Tiranës janë përleshur me njëri-tjetrin në stadiumin "Loro Boriçi" të Shkodrës. 

Incidentet ndodhën teksa bardheblutë po humbisnin 2:0 përballë verilindorëve të Kukësit, ndeshje kjo e vlefshme për javën e tretë të Superiores. Për shuarjen e sherrit mes grupimit "Tirona Fanatis", është dashur ndërhyrja e forcave të policisë, të cilët kanë nxjerrë jashtë stadiumit ultrasit kryeqytetas.

Shkak për përplasjen kanë qenë fyerjet e një grupi të tifozerisë ndaj presidentit të Tiranës, Refik Halili. Kjo ka bërë që ultrasit e tjerë të reagojnë dhunshëm dhe për rrjedhojë prodhuan incidentin gjatë ndeshjes. Ndeshja përfundoi me fitoren e Kukësit me shifrat 3:1.

l.q.
Komento

Komente

  • Kafsha: 03/09/2018 09:07

    Bajgëri e gjallë

    Përgjigju