Infektimet me COVID, mbyllet për herë të dytë brenda muajit kopshti në Vlorë (VIDEO)

Infektimet me COVID, mbyllet për herë të dytë brenda muajit kopshti në Vlorë

Një tjetër institucion arsimor në qytetin e Vlorës është mbyllur për shkak të infektimeve nga COVID.

Mësohet se Inspektorati Shtetëror Shëndetësor ka vendosur mbylljen e kopshtit numër 2 në qytet. Kjo për shkak se 2 punonjëse rezultojnë pozitiv me COVID.

 Për 6 punonjës të tjerë pritet përgjigje e tamponit pasi kanë simptoma të COVID. Kopshti numër 2 do të qëndrojë i mbyllur për një periudhë 14 ditore deri në datë 30 nëntor.

I njëjti kopsht është hera e dytë që mbyllet brenda një muaji. Kjo është konfirmuar edhe nga inspektori i ISHSH Vlorë, Klevis Sheremetaj.

Aktualisht janë tre kopshte të mbyllur në Vlorë dhe një në Orikum.

Kujtojmë se pak ditë më parë në Vlorë kopshti numër 9 u bë institucion i tretë i arsimit parashkollor që mbyllet në qytetin e Vlorës, për shkak të konfirmimit të 3 edukatoreve të prekura më COVID-19.


Lajmi kryesor:

Rekord të shëruarish nga COVID në 24 orët e fundit/ Fitojnë betejën 564 qytetarë, shënohen 602 raste të reja dhe 8 humbje jete! Infektohet Marjana Kondi e 4 punonjëse në burgun e Peqinit


K.T./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ta legalizojë Shqipëria kanabisin për qëllime mjekësore?×

Lajmi i fundit

John

Iliri rrëfen ëndrrën e pazakontë me bashkëshorten dhe dëshirën për t’u bërë baba