Infektohet me COVID19 mësuesja në Gjirokastër, kishte udhëtuar në autobus me kolegë të tjerë

Shkolla 9 vjeçare 'Avni Rustemi' në Libohovë të Gjirokastrës

 Një mësuese ndihmëse në shkollën 9-vjeçare "Avni Rustemi" në Libohovë rezultoi pozitive me koronavirus.

Sipas informacioneve për Report Tv, ajo nuk është paraqitur në shkollë që prej të mërkurës.

Mësuesja ndihmëse ka udhëtuar në autobus edhe me mësues të tjerë. Nesër do t'u bëhet tamponi mësuesve që vijnë nga Gjirokastra, por edhe nxënësve dhe familjes së mësueses.


Lajmi kryesor:

COVID-i 'nuk frenon'! 281 raste të reja dhe 3 viktima! Gjykata e shkallës së parë në Elbasan 'futet' në karantinë! Mbyllet dhe Reparti i Radiologjisë në Berat! Infektohet mjeku!


D.P./B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Kuvendi të presë opinionin e Venecias përpara se të rivotojë Kodin Zgjedhor?×

Lajmi i fundit

John

Mediu thirrje opozitës: Boll me akuza Ramës! E domosdoshme një platformë e qartë e së djathtës