'Infektohet' spitali i Beratit/ Me COVID 5 infermierë në 3 reparte dhe 3 punonjës! Të prekur dhe te Drejtoria e Tatimit

'Infektohet' spitali i Beratit/ Me COVID 5 infermierë në 3 reparte dhe 3 punonjës! Të prekur dhe te Drejtoria e Tatimit

Foto ilustruese

Koronavirusi ka prekur edhe spitalin e Beratit. Burime për Report Tv bëjnë me dije se në këtë spital janë konfirmuar pozitiv me koronavirus 8 raste të reja nga të cilët 5 janë nga bluzat e bardha, më konkretisht infermierë në Pediatri, Kirurgji dhe te Urgjenca. ndërkohë, 3 rastet e tjera është një punonjës magazine, një oksigjenist dhe një punonjës i kaldaje.

Ndërkohë, të infektuar janë konfirmuar dhe në Drejtorinë TatimiTaksave. 1 punonjës është infektuar me COVID së bashku me bashkëshorten e tij, e për pasojë janë karantinuar prej 4 ditësh në banesën e tyre.


Lajmi kryesor:

Sot 6 viktima dhe 127 persona pozitiv me COVID-19! 'Infektohet' spitali dhe Drejtoria Tatimeve në Berat


B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Debati në PD, a duhet të kenë kandidatë në 61 bashki më 14 maj?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: Debatet që do të formojnë një Parti të re Demokratike

Mero Baze: Debatet që do të formojnë një Parti të re Demokratike