‘Infermierë për Shqipërinë’, Rama: 816 të punësuar në 2023

‘Infermierë për Shqipërinë’, Rama: 816 të punësuar në 2023

816 infermierë dhe profesionistë të Shkencave Mjekësore Teknike janë punësuar gjatë këtij viti në qendra shëndetësore dhe spitale.

Lajmin e bën të ditur Kryeministri Edi Rama, i cili ka postuar mëngjesin e kësaj të martë disa foto të tyre.

“Mirëmëngjes! Me lajmin e mirë se 816 infermierë dhe profesionistë të Shkencave Mjekësore Teknike janë punësuar me meritë vetëm gjatë këtij viti, në qendra shëndetësore dhe spitale, nga veriu në jug, për të shërbyer sa më pranë komunitetit, ju uroj një ditë të mbarë!”, shkruan Rama.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Arbëri: 11/09/2023 17:18

  kështu është kur ke një kryeminister serborus dhe gënjeshtar

  Përgjigju
 • Dua: 29/08/2023 14:00

  Respekte pa fund per te gjithe keto vendime te mira qe Rama po merr

  Përgjigju
 • Infermier: 29/08/2023 13:52

  Nga Ata te Refuzuarit e Gjermanisë Që dinë të masin vetem tensionin ,e te ndërrojnë çarçafet në pavione me mesataren 5.5 me Diploma te kristalit 3mij € vendi punes plus 50 vota nga fisi Ne fushat gjithsesi sa per hiç mire janë

  Përgjigju
 • Fredi: 29/08/2023 12:13

  I urojme suksese dhe i falenderojme qe na japin siguri me profesionalizmin e tyre

  Përgjigju
 • Arber: 29/08/2023 12:12

  Kenaqesi te degjojme se ka shume te rinje qe zgjedhin nje profesion per ti sherbyer te gjitheve per sigurine e shendetit

  Përgjigju
 • Mimoza: 29/08/2023 11:38

  vajza ime aplikoi dhe sot eshte pjese e nje prej qendrave shendetesore ne tirane

  Përgjigju
 • Elda: 29/08/2023 11:13

  Jane hapur shume mundesi sot per te punuar pa qene e nevojshme te largohemi nga Shqiperi

  Përgjigju
 • Lila: 29/08/2023 11:12

  Mundesi tw shumta punesimi tashme per cdo profesion

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Si i gjen shqiptarët 111- vjetori i shpalljes së pavarësisë?×

Lajmi i fundit

Selita turistike në Mirditë, perlë natyrore, por pa rrugë! Kryebashkiaku-vendasve: Kthehuni, investoni në vendlindje

Selita turistike në Mirditë, perlë natyrore, por pa rrugë! Kryebashkiaku-vendasve: Kthehuni, investoni në vendlindje