VIDEO/ Inkursion dhe realizim tipik i '9-shit', Daku tjetër gol në Rusi! Kombëtarja zgjedh stadiumin për 2 miqësoret e marsit

Sulmuesi i kombëtares Mirlind Daku po kalon një formë shumë pozitive në kampionatin rus. 26-vjeçari realizoi golin që zhbllokoi shifrat në ndeshjen mes Rubin Kazan dhe Uralit pavarësisht se në fund skuadrat ndanë pikët me rezultatin 1-1. Për t’u veçuar realizimi i Dakut, i cili pas një inkursioni të gjatë, shmangu edhe në zonë para se të dërgonte topin në rrjetë.

Për Dakun ky ishte goli i dytë radhazi në kampionat, ndërsa këtë sezon deri më tani është ngjitur në kuotën e 7 realizimeve. Një sinjal për Sylvinhon që nuk e preferoi në dy ndeshjet miqësore të marsit, ndërkohë që është përcaktuar Hungaria si vendi pritës i dy miqësoreve të kuqezinjve në muajin qershor, kundër Litenshtejnit me 3 dhe kundër Azerbajxhanit më 7 qershor. Konkretisht stadiumi “Haladás Sportkomplexum”.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

“Sa kanë flokë ata, aq shkolla e kopshte kemi bërë”, Veliaj sulmon opozitën: Alternativa e tyre në 2024-ën djegia e gomave e molotovët

“Sa kanë flokë ata, aq shkolla e kopshte kemi bërë”, Veliaj sulmon opozitën: Alternativa e tyre në 2024-ën djegia e gomave e molotovët