POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Instalohen semaforët LED, më shumë lehtësi për këmbësorët

Të gjithë semaforët në Tiranë do të jenë LED. Bashkia e Tiranës vijon punën për vendosjen e këtyre semaforëve në rrugët e kryeqytetit, si dhe konfigurimin e tyre.

Ndërkohë nga Drejtoria e Transportit (Salla e Kontrollit të Trafikut) po bëhet programimi i semaforëve, dhe po vendosen numëratorë kohe (që nuk ka pasur me parë ), llampadarë flesh, llampadarë këmbësori, dhe llampadarë biçiklete.

Më përpara këta semaforë kanë qenë inkandeshent, por tani falë investimit të Bashkisë, po ndërrohen të gjithë në LED, për të patur shikueshmëri më të mirë dhe për të krijuar më shumë lehtësi për këmbësorët, çiklistët dhe shoferët, si dhe për të disiplinuar trafikun.

d.ba./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • gimi: 01/04/2019 00:47

  kushdo qe te jete pasuesi i erion velise kurdo qe te ndodhe gjeja pare qe duhet te beje eshte te zhduke korsite e bicikletave pasi nuk eshte nje mjet transporti por sporti, te standartizoje cmimet e parkingjeve pasi te paguash 1 mije lek oren eshte cmenduri dhe te coje letrat e paraardhesit ne prokurori pasi duhet te ndershkohet per betonin dhe aferat korruptive

  Përgjigju
  • asdf: 07/04/2019 11:32

   gimi shyqyr te ka mbet makina se mendja te paska ikur :D

  • Gerald: 01/04/2019 13:02

   Sikur ta perdorin te gjithe bicikleten si mjet traporti dhe mos te dilnim per kafe me makine, nuk mednon se do zgjidhej ceshtja e trafikut/ndotjes? Apo shume e komplikuar per mendjen tende?

 • Opinioni im: 31/03/2019 13:12

  ..bashkia duhet te studioje ne terren e mbashke me Policine rrugore ,per vendosjen e Semaforeve per makina e kembesore..(sidomos ne vendet e kryqezimet me trafik te shpeshte..

  Përgjigju
  • $$$$$: 31/03/2019 16:59

   Vetem arrestimi i erjon veliaj shpeton tirana se i shkaterroji lulishtet me pallate ,lere pastaj te tjerat shkaterrim total ..