Integrimi dhe negociatat, Rama niset sot drejt Hungarisë: Me ftesë të kryeministrit Viktor Orbán! Nesër mbërrin në Bullgari, rikthehet për shkarkimin e Metës

Kryeministri Rama është nisur ditën e sotme drejt Budapestit për një vizitë zyrtare dhe do të takohet me liderët e shtetit hungarez.

Nesër Rama do të jetë në një vizitë zyrtare në Bullgari ndërkohë që pritet të kthehet të mërkurën përpara seancës në parlament për shkarkimin e presidentit Meta!

Në fokus të takimeve që do të zhvillojë në Budapest dhe Sofie do të jenë çështjet e integrimit evropian dhe marrëdhënie dypalëshe të Shqipërisë me këto dy vende.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 12:44
Vizita në Budapest, Rama: Për bashkëpunimin në ekonomi, shëndetësi e arsim dhe për ecurinë e integrimit europian të Shqipërisë

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar detaje në lidhje me vizitën e tij në Budapest, ku ka mbërritur ditën e sotme. Në Facebook, Rama shkruan se ai shkoi në Budapest me ftesë shëndetësi, arsim dhe për ecurinë e integrimit europian të Shqipërisë.

Kreu i Qeverisë sqaron se bëhet fjalë për një vizitë pune mbi bashkëpunimin bilateral në ekonomi, shëndetësi, arsim dhe për ecurinë e integrimit europian të Shqipërisë.

"Budapest - Me ftesë të kryeministrit Viktor Orbán, për një vizitë pune mbi bashkëpunimin bilateral në ekonomi, shëndetësi, arsim dhe për ecurinë e integrimit europian të Shqipërisë, ku Hungaria është historikisht një mbështetëse e palëkundur", shkruan Rama.

K.T./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

40 mijë persona marshojnë në Vjenë kundër masave anti-COVID, valë protestash në të gjithë Europën