POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Integrimi në BE, Basha: Të ikë urgjent Xhafaj, Tahiri në burg, Rama t'iu bindet qytetarëve

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ka deklaruar se Edi Rama, Fatmir Xhafaj dhe Saimir Tahiri janë pengesa kryesore e integrimit të Shqipërisë në Bashkimin Evropian. Në një dalje për media, Basha deklaroi për t’u bërë pjesë e BE, duhet të largohet urgjentisht Xhafaj dhe Rama duhet t’i japë fund mbrojtjes politike që po i bën Tahirit.

Strategjia e deritanishme e Ramës përmes krimit e fasadës së rremë nuk ka ecur. Fasada ka rënë, qeveria është lakuriq para botës, sot nuk i ecin më gënjeshtrat, mashtrimet, kërcënimet. Mesazhi

Numri dy i kancelares Merkel foli qartë, kur tha se duhet të zhbllokohet menjëherë Gjykata Kushtetuese dhe Gjykata e Lartë, se Tahiri është një ‘peshk i madh’, se mos largimi i Xhafajt është pengesë për hapjen e negociatave.

Zgjedhja që kemi sot është e qartë, nëse duam Evropën Tahiri duhet të jetë aty ku e kanë vendin trafikantët, Xhafaj duhet të largohet një orë e më parë, qeveria duhet të luftojë e jo të mbrojë korrupsionin, krimin e trafiqet, të bëjmë reformë zgjedhore dhe të ndalim përgjithmonë shit-blerjen e votës.

Rama-Tahiri-Xhafaj janë sot pengesa kryesore e integrimit në BE. Shqiptarët duan Evropën, hapjen e negociatave, ndaj urgjent largimi i Xhafajt dhe dhënia fund e mbrojtjes politike që Rama i bën Tahirit. Rama duhet t’i bindet vullnetit të shqiptarëve, ose të largohet.

Lulzim Basha, kryetar i PD

 

/b.ha.
Komento

Komente

 • viktima: 12/06/2018 19:25

  ''GJENERAL BATO'' jep ''urdherin luftarak'' nga SHQUPI , me tre PIKA,pika qe ste bie o viktime e BABALES! Po ty te ka kapur RROB, ''X'' ''Y''!

  Përgjigju
 • Hahahahahaaaaaaaaaaaaaa: 12/06/2018 18:58

  Sivllau u Babalaes....U be gazi botes.

  Përgjigju
 • Tirona: 12/06/2018 17:59

  Coi ndonje paqete cigaresh babales aty ne kosove se kushedi si do hakmerret ndaj teje ai.....

  Përgjigju
 • dina: 12/06/2018 15:16

  Kam nje pyetje. Kur te hapen negociatat ti do dalesh antishqiptari dhe do kalbesh ne burg dhe prap nuk do japesh doreheqjen nga partia qe te kane dhuruar.

  Përgjigju
 • Halil: 12/06/2018 15:12

  Shqiptaret nuk jane budallenj dhe te njohin o lumadh te njohin ca ke bere te njohin se si ke vegjetuar ne cdo pozicion qe ke mbajtur te njohin qe ke vjedhur e ke vrare. O far e keqe

  Përgjigju
 • Hekuli: 12/06/2018 15:11

  Lazarati, 21 janari, gerdeci, rruga e kombit dhe sikur tee mos mjaftonin kto vete dhe qahesh neper Europe qe mos te na hapin negociatat. Kto jane njolla e zeze dhe ti je antishqiptari

  Përgjigju
 • demokrati: 12/06/2018 15:05

  Kemi pare shume budallenj e t lojtur nga trute por me gomar se Luli skemi pare .Po kush te pjerdh ty o Lulush qe te behet ashtu si do ti .Ti Lulush je askushi per Shqiperine s ke asnje vlere nje k... kandarije .Pd me ty ne krye ushkateruan .vajte nje k.... gomar dhe u vure ne krye pa asnje vlere politike dhe njerezore .Je bere nje llafollog qe nuk di se cfare alternative ti drejtsh partise o lumezi.Do te te heqin zvare si qen i ngordhur .

  Përgjigju
 • Populli: 12/06/2018 14:59

  Te shporreni ju te PD-LSI jeni bere per turpin tuaj sharlatane te ndyre,ti dhe ajo Krymodhja e Like Floririt mos u merzisni hic do e shikoni ne zgjedhjet qe vine,jeni plehra

  Përgjigju
 • Donela: 12/06/2018 14:57

  Shporru ti megjithe babolet e tua qe te vine nga pas,jeni turpi i ketij vendi.

  Përgjigju
 • Donela: 12/06/2018 14:55

  Leri ultimatumet or debil,ti dhe ajo sharlatanja e LSI meritoni vetem nje ptu nga i gjithe populli,jeni vemje qe kerkoni me cdo kusht destabilizim e rremuje,pa to nuk beni dot.

  Përgjigju
 • Babalja: 12/06/2018 14:48

  Ore Luli Ckemi..po mire o ,ndone lk do e jepni mua se me the ik ne kosove se do te ndihmojm ne ,po deri tani asnje koker leku nuk po shikoj

  Përgjigju
 • Qoqja: 12/06/2018 14:08

  Kush je ti o pallosh groshe qe jep ultimatume .Ka gjykata qe vendosin .Ti perpara Tahirit je zero me bisht se kur ti ishe minister i mbrenshem skishe byth te hyje ne Repupliken e hashashit LAZARATI ME LAPIDARIN E PISHTARIT TE SHKATRRIMESISE .HAJDARIN tani qe fonomeni i droges asht minimizu ti jep Ultimatume .Kush je ti mor shal ngjitur a e njeh veten ndopak .Po ta them boterisht qe ju i keni te gjitha te zezat por e zeza me e madhe asht qe po e shkatrron me themel P .D. partin shprese dhenese per nje jete ma te mire .Me Tahirin ti je si ujku me qengjin o Hollandez mashtruesi .

  Përgjigju
 • Tini: 12/06/2018 14:07

  Tahiri nuk ka pse shkon burg , se nuk ka asnji fakt . Prokuroret shkuan ne Katania dhe erdhen pa prova . Autopergjimi eshte fallco dhe Xhafa nuk ka pse largohet . Duhet te futesh ti me Salen dhe sejmenet tuaj ne burg ,qe keni nje mal me krime . E fundit Rama i bindet shumices se shqiptareve dhe jo militanteve tuaj te paguar . Negociatat kerkojne ,qe pilitikane si puna jote , Saliu , Mediu,Mima,Imami dhe te tjere te shkojne para drejtesise . Leri llogjet se po te vjen fundi dhe nuk ka ombrelke politike qe ju mbron

  Përgjigju
  • Meti: 12/06/2018 15:17

   Ju komentues qe beni komente pa publikuar emrin, si Babalja, Qoqja, Tini Emigranti e tej,.. qe nga fjalet e para te komentit tuaj dukeni bashkpuntore ose bashkautore te Sajmir Trafikut.... Eshte e turpshme t'i nderpritet e ardhmja ne KE, vendit per shkak te nje njeru si ky....

 • Emigranti: 12/06/2018 14:01

  Ike ore fytyre e ndyre,qe je nga te paret qe duhet te ishe ne burg e po na ben prokurorin dhe gjykatesin.Pretendon qe ke studiuar ne perendim,por me çfar te degjojme qe nxjerr nga goja jote e felliqur,je nje cope injoranti,por prit se po te ngushtohet laku.....

  Përgjigju
  • Beqiri: 01/07/2018 17:20

   Kur del Dhe jep urdher Ky djali oficerit hik te vjen per te vjell, po ti o I pa fytyre nuk po le njeri pa kapur dhe llapur qe vendit tone mos ti hapen neogociatat,o njeri deri ne Amerike ke bere nje mij te zeza kundra vendit.Se kuptoj a te vjen turp ty kur del tel.i ben njerzit te nderojne Stadion,Kur erdhe ne fillim te cilesonin shqiptaret njeriu qe qesh, tashti mundohesh te behest serioz,llapa ti dhe e shikoni ne zgjedhjet qe do vine, hik me mire ne Holland dhe vazhdo bej ndonje pune se per ketu te hiku vapa me gushtin o Babale qe spo e ze ne goje me te shkretin o shoku disformator i informatave te SHISH,po mire thua skemi shtet ne dhe drejtesi ,se ti e di ku duhet te ishe