Investimi i Bankers Petroleum Albania për banorët e lagjes Bishanakë në Fier, mjedise të gjelbërta e hapësira shplodhëse për qytetarët

Banorët e lagjes Bishanakë në Fier kanë në dispozicionin e tyre një sipërfaqe të gjelbërt në sajë të investimit të kryer nga Bankers Petroleum Albania. 

Sipërfaqja e gjelbëruar pranë ETC, shërben si mjedis shplodhës sidomos për fëmijët dhe qytetarët e moshës së tretë.  

Shtimi i hapësirave të gjelbra në këtë zonë përputhet edhe me strategjinë e zhvillimit të qytetit. Përmes këtij projekti të financuar nga Bankers Petroleum Albania, kjo zonë e qytetit është shndërruar në një mundësi argëtimi për qytetarët e Fierit.

M.Q./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Alban Daci: Dorëzimi politik përballë një vendimi juridik

Alban Daci: Dorëzimi politik përballë një vendimi juridik