Iran/ Akuzoheshin për bashkëpunim me izraelin, ekzekutohen 4 persona

Iran/ Akuzoheshin për bashkëpunim me izraelin, ekzekutohen 4 persona

Ditën e sotme, Irani ka ekzekutuar  4 persona të cilët ishin të dënuar me vdekje në gjykimin me akuzën për "bashkëpunim me agjencinë inteligjente izraelite dhe rrëmbim të personit", raportojnë mediat e huaja.

Sipas faqes së lajmeve "Entekhab", është kryer ekzekutimi me vdekje për Hossein Ordukhanzadeh, Shahin İmani Mahmoudabad, Milad Ashrafi Atbatan dhe Manouchehr Shahbandi Bojandi të cilët u arrestuan në muajin qershor dhe të cilët u dënuan me vdekje nga gjykata javën e kaluar.

Katër personat në fjalë u gjykuan me akuza të tilla si veprim nën drejtimin e punonjësve të inteligjencës izraelite, rrëmbim të personit dhe prishjen e rendit publik në këmbim të parave.

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

Boris Johson akuzoi Putin se e kërcoi me sulm raketor, Kremlini përgjigjet: Është gënjeshtër e sajuar prej tij!

Boris Johson akuzoi Putin se e kërcoi me sulm raketor, Kremlini përgjigjet: Është gënjeshtër e sajuar prej tij!