Ironia e Patozit për Bashën: Në perëndim politikanët ikin edhe pa i humbur kurrë zgjedhjet, ndërsa në Shqipëri ata nuk largohen edhe po t'i vrasësh

Angela Merkel dhe Lulzim Basha

TIRANË- Astrit Patozi, një ndër zërat kritik të liderishipit aktual të demokratëve, ka bërë një paralelizëm mes largimit të Angela Merkel dhe rezistencës së Lulzim Bashës, për të mos u largua nga drejtimi i PD-së.

Ai ka vënë në dukje diferencën e thellë që ekziston mes Bashës, i cili humbi zgjedhjet për disa herë radhazi, por sërish nuk ikën, dhe Merkelit që populli ende e do, po zgjodji që të largohet vetë për t'i lënë rrugën ndryshimit.

Një gjë e tillë, sipas Patozit tregon edhe kontrastin e madh mes 2 botëve.

"Ja kaq është diferenca... Në perëndim politikanët ikin edhe pa i humbur kurrë zgjedhjet, ndërsa në Shqipëri ata nuk largohen edhe po t'i vrasësh. Sepse humbjet nuk i quajnë fare problem, por thjesht etapa krejtësisht normale të karrierës së tyre.  Ja kaq "e vogël" është diferenca e për pasojë edhe kontrasti mes dy botëve", shkruan Patozi.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Frrok Çupi: Amerika pikas bombën rreth Foltores