Ironia e Salianjit: Rama dhe Braçe kanë shqetësim të madh, iu kanë humbur lopët

 

Deputeti demokrat Ervin Salianji ka ironizuar replikat mes Kryeministrit Edi Rama dhe deputetit socialist Erion Braçe për uljen e numrit të lopëve. Nga Kuvendi, Salianji tha se për të kuptuar realitetin në vendin tonë, mjafton të shohësh diskutimet mes Ramës e Braçes ku shqetësimi i tyre më i madh është se iu kanë humbur lopët dhe jo që iu ka ikur shumica e shqiptarëve.

“Për të kuptuar se cili është realiteti, shikoni për çfarë bëhet diskutimi në publik, ka nisur një diskutim mes kryeministri ministres e deputetit se iu kanë humbur lopët. Këtu kanë ikur 500 mijë njerëz. Këta bëjnë sikur nuk shohin dhe shqetësimi më i madh qenka se ka rënë numri i lopëve”, tha Salianji.


Lajmi kryesor:

Braçe i përgjigjet Ramës: Po më thua që i kam numëruar lopët gabim, i kam fryrë shifrat?! (VIDEO)


SI.E./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

Nënshkruhet kontrata me kompaninë serbe për shpërndarjen e energjisë elektrike në veri të Kosovës

Nënshkruhet kontrata me kompaninë serbe për shpërndarjen e energjisë elektrike në veri të Kosovës