Ish- drejtori për dy nxënësit e
tij: Bregu me vizion, Basha egoist

Ish- drejtori për dy nxënësit e<br />tij: Bregu me vizion, Basha egoist
Ish-drejtori i gjimnazit “Sami Frashëri” Roland Kongoli e ka cilësuar kreun e Partisë Demokratike si një njeri shumë egoist.
 
Nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook, Roland Kongoli shkruan se Lulzim Basha dhe Majlinda Bregu, dy figura të rëndësishme në PD, sot kritikë të njëri- tjetrit, janë shumë të ndryshëm.
 
Ai sqaron se lideri i opozitës dhe deputetja e PD kanë qenë në klasa paralele, ku sipas tij, Bregu ishte një vajzë me shumë botë, e ndërsa Basha një njeri shumë egoist.
 
Reagimin, Kongoli e mbyll duke shkruar “konkluzionet nxirini vete”.  Statusi i Kongolit, vjen pak ditë pas publikimit të listave të PD, ku Basha zgjodhi të lërë jashte emra që kanë dhënë një kontribut shumë të madh në Partinë Demokratike.
 
Statusi i plotë
Jam mik i vjeter i te nderuares mamase tende Zana (për Edit Harxhin).

Ajo fillimisht komunikoj per nje burse ne Belgjike te cilen pa ju futur historise, nga Kimete Basha e fitoj Lulzim Basha.

Mua si ish- drejtor i gjimnazit Sami Frasheri me mbeti vetem firma.

Per dijenine e te gjitheve Majlinda Bregu me Lulin kane qene ne klasa paralele, e cila per mua ishte nje vajze me bote, ndersa Luli shume egoist.

Konkluzionet nxirini vete.

Redaksia Online
(B.K/Shqiptarja.com)

 

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Berisha: Regjimi i Ramës përmbyset me forcë konservatore të qendrës së djathtë! PD ishte kthyer në OJF të majtë, u largua nga shtyllat e saj kryesore

Berisha: Regjimi i Ramës përmbyset me forcë konservatore të qendrës së djathtë! PD ishte kthyer në OJF të majtë, u largua nga shtyllat e saj kryesore