Ish-deputeti i LSI: Presidenti sot, në kushtet e opozitës kur la mandatet

Ish-deputeti i LSI Përparim Spahiu ka deklaruar se sot presidenti i vendit është në kushtet e opozitës para djegies së mandateve, pasi sot posti i presidentit është i pavlefshëm.

"Opozita la mandatet sepse nuk kishin asnjë vlerë.  Nuk tolerohet më. Ky moment mund të detyrojë edhe presidentin që të japë dorëheqjen. Edhe nëse nuk krijohet një gjykatë do të thotë se nuk ekziston. Presidenti nuk mund të kthejë një vendim në parlament. Presidenti është në pozicionin si ishim ne kur lamë mandatet. Posti i presidentit në këto kushte është i pavlefshëm. Unë do e mbështesja nëse ai arrin të ndalojë kapjen e Gjykatës Kushtetuese", tha Spahiu.


Lajmi kryesor:

Ngërçi në Kushtetuese/ Ironia e Patozit: Krizë e 'fabrikuar'! Kur Meta thotë të marrim armët, Basha del takon fermerët (VIDEO)


  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?×

Lajmi i fundit

John

‘Shumica kanë qenë në gjumë kur ka ndodhur aksidenti’, Kurti flet nga spitali ku po trajtohen të plagosurit në Kroaci: Mirëqenia jonë varet shumë nga mërgata, tragjedia e rëndë