Ish-deputeti i LSI nga Korça: E vetmja rrugë për largimin e Ramës është përballja e drejtpërdrejtë

 Ish-deputeti, Endrit Braimllari gjatë një takimi me strukturat e LSI në qytetin e Korçës ka deklaruar se vetmja mënyrë për të mbrojtur Demokracinë është përballja e drejtpërdrejtë me Kryeministrin Rama. Sipas Braimllarit Korça refuzoi masivisht votimet e 30 qershorit.

Ndër të tjera Braimllari ka thënë se qëllimi i vetëm i kryeministrit Rama është thellimi i paligjshmërisë së qeverisë dhe mungesën e kontrollit.

Reagimi Braimllarit:

Me Petriken ne takim me LSI Korçe.

Korça refuzoi masivisht votimet moniste te 30 qershorit te Edi Rames.

Korça nuk mund te behej pjese ne nje proçes farse dhe monist te Rilindjes e cila synon te shkaterroje Demokracine dhe te instaloje monizmin ne vend. Largimi i te rinjve nga vendi, varferia ekstreme, kapja e instuticioneve, mosndeshkueshmeria e atyre qe shkaterruan zgjedhjet, shkaterrimi i Gjykates Kushtetuese, goditja e shtetit te se drejtes nga Edi Rama ka vetem nje synim, thellimin e paligjshmerise se qeverise dhe mungesen e kontrollit.

E vetmja rruge eshte perballja e drejtperdrejte per te mbrojtur Demokracine, instuticionet dhe per te instaluar shtetin e se drejtes !

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë një takim Rama-Basha për të finalizuar reformën zgjedhore?

Komento

Komente

  • Arbër: 16/09/2019 12:06

    Hahahahahaha

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Ditë e komplikuar për të dashuruarit, lidhje të reja për beqarët! Lexoni çfarë thotë horoskopi sot për ju