Ish-modelja e Playboy dënohet me 25 vite burg për vrasjen e një mjeku, kishte lidhje intime me të

Ish-modelja e Playboy dënohet me 25 vite burg për vrasjen e një mjeku, kishte lidhje intime me të

Kelsey Nichole Turner

Një ish- modele e revistës “Playboy” u dënua të martën në Nevada me 25 vjet burg për vrasjen e një mjeku në Kaliforni. Kelsey Nichole Turner, 29 vjeç, ra dakord në nëntor të pranonte fajësinë për vrasje për të marrë një dënim të shkurtuar.

Trupi i rrahur i mjekut u gjet në vitin 2019 në bagazhin e makinës së braktisur të modeles, pak larg Las Vegasit. Turner pranoi se prokurorët me provat që kishin gjetur mund të provonin vrasjen e shkallës së dytë në vrasjen e psikiatrit 71-vjeçar Thomas Kirk Burchard nga Salinas, Kaliforni.

Turner, një ish-modele e revistës Playboy Italia dhe Maxim, u përlot në gjykatë, por nuk bëri asnjë deklaratë. Ish-partneri i saj dhe një grua tjetër u dënuan gjithashtu për vrasjen. Policia dhe prokurorët thanë se Turner kishte një "marrëdhënie të ngushtë" me psikiatrin dhe se ai pagoi qiranë në shtëpinë në Las Vegas ku Turner dhe i dashuri i saj jetonin me një shok dhome.

Ekzaminuesi mjekësor përcaktoi se Burchard ishte rrahur për vdekje me lëndime në kokë nga një objekt i paspecifikuar. Gjurmët e gishtave të tre të dënuarve u gjetën në makinë së bashku me një shkop bejsbolli

Policia tha gjithashtu se gjeti një derë të thyer në gjysmë; gjak, pajisje pastrimi . Peshqirët blu dhe të bardhë të banjës të gjetura në shtëpi përputheshin me një peshqir të gjetur me trupin e Burchard në Mercedes Benz-in eTurner-it, tha policia.

F.D/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Kronikë: Ardhja e Babos dhe merzia e një dite me gropa

Kronikë: Ardhja e Babos dhe merzia e një dite me gropa