Ish-polici i dënuar për vrasjen e George Floyd goditet me thikë në burg

Ish-polici i dënuar për vrasjen e George Floyd goditet me thikë në burg

Derek Chauvin

Ish-oficeri i policisë së Minneapolis, Derek Chauvin, i dënuar për vrasjen e George Floyd, është goditur me thikë në burgun ku po kryen dënimin në  Arizona, raportojnë mediat amerikane.

Sipas raportimeve, ish-oficeri 47-vjeçar është goditur me thikë nga një tjetër i burgosur.

Byroja e Burgjeve në SHBA konfirmoi ngjarjen përmes një deklarate konfirmoi ngjarjken e cila kishte ndodhur të premten orën 12:30.

Agjencia tha se punonjësit e burgut frenuan incidentin dhe se ish-oficeri u dërgua në kohë në spital.

Akoma nuk ëhtë bërë publik emri i autorit të ngjarjes.

Ish-oficeri i ka mbijetur plagëve dhe ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore.

K.M/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Sulmuesi i Kombëtares shënon në Europa League, Sparta e Pragës eliminon Gallatasarayn! Asist nga Qazim Laçi

Sulmuesi i Kombëtares shënon në Europa League, Sparta e Pragës eliminon Gallatasarayn! Asist nga Qazim Laçi