Po kulloste bagëtitë dhe u fut në lumë për t'u larë, mbytet 7-vjeçari në lumin Osum

Po kulloste bagëtitë dhe u fut në lumë për t'u larë, mbytet 7-vjeçari në lumin Osum

Foto ilustruese

Një fëmijë 7 vjeç është mbytur në lumin Osum.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Moravë, ku shtetasi N. P., 7 vjeç, është mbytur gjatë kohës që ka qenë duke u larë në lumin Osum.

Fëmija ka qenë duke kullotur bagëtitë dhe është futur në lumë për t'u freksuar, por fatkeqësiht nuk ka mundur të dalë i gjallë.

Punonjësit e Policisë, bashkë me banorët e fshatit, pasi kontrolluan në lumë, gjetën dhe nxorën trupin e pajetë.  

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 22/07/2021 23:59

  Edhe mua me vjen keq,por perse nje 7 vjecar, po bente punen e nje te rrituri,bariun? Fatekeqesia i ndodhi ne lume,ka qene vetem,mund te kete thirrur per ndihme dhe askush se ka degjuar,por mund te kishte ndodhur dhe skenar tjeter,mund te ishte sulmuar nga egersirat.Ai ishte ne moshe qe te luante me shoke ,ishte ne moshe qe shkohet i shoqeruar nga te rriturit ne lume,ose bregdet,jo te ruante bagetite.

  Përgjigju
 • Artan: 22/07/2021 09:36

  Sa keq! Ngushellime familjes.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Turizmi, mbi 600 mijë italianë vizituan Shqipërinë deri në gusht! Të dytët pas ‘besnikëve’ të Kosovës

Turizmi, mbi 600 mijë italianë vizituan Shqipërinë deri në gusht! Të dytët pas ‘besnikëve’ të Kosovës