Ishte infektuar me COVID, ndërron jetë 20-vjeçarja në Kosovë

Ishte infektuar me COVID, ndërron jetë 20-vjeçarja në Kosovë

Suela Gusterani Pepaj

Një vajzë 20-vjeçare që është ishte prekur nga COVID-i ka vdekur dje në Gjakovë. Në një fotografi të publikuar në mediat bëhet me dije se e reja ishte me prejardhje nga Tropoja, por me vendbanim në fshatin Ramoc të komunës së Gjakovës.

"Covidi i merr jetën vajzës 20 vjeçare nga fshati Ramoc, Gjakovë, ngushëllime familjes dhe te gjithe farefisit. U prehsh ne paqe Suela Gusterani Pepaj. Varrimi behet sot ne ora 16:00 ne fshatin e lindjes Gusteran, Tropojë" thuhet në njoftimin e faqes Gjakova Sot.

Varianti ‘Delta’, ka rritur ndjeshëm numrin e rasteve me COVID në Kosovë, ku një ditë më parë rezultuan pozitiv 1.682 qytetarë dhe ndërruan jetë 11 persona.

Viktima Suela Gusterani Pepaj


Lajmi kryesor:

Kosova ‘nën pushtetin' e variantit delta, 17 persona humbin betejën me COVID-19, mes tyre një 20-vjeçare, rastet pozitive vetëm rriten


M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Nga Selenica, Berisha sulmon Alibeajn me akuza të vjetra:  Rama e mban peng me krimet e vëllait

Nga Selenica, Berisha sulmon Alibeajn me akuza të vjetra: Rama e mban peng me krimet e vëllait