Ishte në 'arrest shtëpie' për përdhunimin ndaj të miturës në Sarandë, Bajram Tusha largohet nga banesa

Ishte në 'arrest shtëpie' për përdhunimin ndaj të miturës në Sarandë, Bajram Tusha largohet nga banesa

Bajram Tusha

Bajram Tusha, 72 vjeçari që akuzohet për abuzim seksual me një 17-vjecare në Sarandë ka shkelur masën e sigurisë të arrestit shtëpiak. Forcat blu kanë konstatuar se është larguar nga banesa ku qëndronte.

Më 16 nëntor të vitit 2020, Gjykata e Sarandës zëvendësoi akuzën nga marrëdhënie seksuale me të mitur, në ngacmim seksual në të mitur dhe ka zëvendësuar masën e sigurimit për të nga “Arrest ne burg” ne “Arrest ne shtepie”.

Kjo ngjarje ka shumë mistere brenda saj, për shkak se në një rrëfim ekskluziv që Report Tv pati me nënën e vajzës, ajo hodhi poshtë pretendimet duke thënë se 17-vjeçarja është manipuluar nga i dashuri i saj për të sajuar gjithë historinë. 17-vjeçarja është pajisur me një urdhër mbrojtje nga gjykata ku ndalon prindërit e saj të kontaktojnë atë.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

Nënshkruhet kontrata me kompaninë serbe për shpërndarjen e energjisë elektrike në veri të Kosovës

Nënshkruhet kontrata me kompaninë serbe për shpërndarjen e energjisë elektrike në veri të Kosovës