Ishte nisur drejt Kroacisë, shqiptari nga Kosova dhunohet brutalisht nga policët serbë në kufi

Ishte nisur drejt Kroacisë, shqiptari nga Kosova dhunohet brutalisht nga policët serbë në kufi

Kufiri serbo-kroat

Një shqiptar i Kosovës është dhunuar fizikisht nga policët serbë në kufirin Serbi-Kroaci. Sipas ‘Nacionales’, bëhet fjalë për shqiptarin E.R i cili po udhëtonte nga Kosova në drejtim të Kroacisë kur u ndalua në kufi.

I dhunuari ka kërkuar ndihmë nga policia e Kosovës në kufirin e Merdarës dhe më pas është dërguar për të marrë trajtim shëndetësore në QKUK.

Ndërkohë ende nuk ka informacione të mëtejshme nga policia e Kosovës lidhur me këtë rast.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, kur duhet të mbahen zgjedhjet per kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Siguria e turistëve, bllokohen 5 varka artizanale dhe 1 traget në liqenin e Komanit! Në hetim pronari i tragetit, e kishte të paregjistruar e lundronte pa leje

Siguria e turistëve, bllokohen 5 varka artizanale dhe 1 traget në liqenin e Komanit! Në hetim pronari i tragetit, e kishte të paregjistruar e lundronte pa leje