Ishte punonjës në kompaninë e tij, Breçani: Arjan Sala të shpallet 'Dëshmor i Atdheut'

Ishte punonjës në kompaninë e tij, Breçani: Arjan Sala të shpallet 'Dëshmor i Atdheut'

1616835682_brecanisala.jpg

Ish-drejtues në Policinë e Shtetit, aktualisht pronar i kompanisë private të sigurisë ku punonte Arjan Sala, Erzen Breçani ka bërë thirrje që i riu të shpallet 'Dëshmor i Atdheut'.

Sipas tij veprimin e Salës do ta kishte zili çdo punonjës policie, qoftë shtetëror apo privat, ndërsa i kërkon prefektit të Tiranës, që 32-vjeçari të shpallet dëshmor i Atdheut, dhe të prehet në varrezat e dëshmorëve në Tiranë.

Propozimin për ta shpallur dëshmor Breçani ia bën Prefektit dhe Këshillit të Prefekturës Tiranës.


Lajmi kryesor:

Mbeti i bllokuar mes flakëve në magazinë, luftoi me to për të shpëtuar 20 kolegët, Arjan Sala përcillet sot për në banesën e fundit! Qeveria: Gati ta shpallim 'Dëshmor i Atdheut'


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Barcelona me hap kampioni, katalanasit 'vrasin' kampionatin! Thyhet Betis

VIDEO/ Barcelona me hap kampioni, katalanasit 'vrasin' kampionatin! Thyhet Betis