Ish-truproja e Sali Berishës merr nën kontroll protestën tek Teatri

Ish-truproja e Sali Berishës merr nën kontroll protestën tek Teatri

Me rreth majtas, Sali Lushaj

Disa nga aktorët që protestojnë te godina e Teatrit Kombëtar, kryedemokrati Lulzim Basha dhe aleatja e tij Monika Kryemadhi duket se kanë zgjedhur një lider për organizimin e tubimeve.

Personi që do të merret me procesin organizativ duket se është një prej emrave më të njohur në strukturat e Partisë Demokratike, Sali Lushaj. Ditët e fundit, mësohet se ai është marrë me koordinimin dhe avancimin e kauzës.

Ndër të tjera, Lushaj njihet si organizator i një sërë protestash të tjera për llogari të Partisë Demokratike./ Tema

Me rreth majtas, Sali Lushaj

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • www.youngtribune.com: 17/05/2020 07:28

  I modh je Edo. Bone cbone po i ve ne vije ato qe nuk dun shtet. PD te shkoj dhe te dhuroj seline e saj per Teater. Keto persona jane kalimtare.

  Përgjigju
 • Ed kaubojsi: 17/05/2020 07:23

  Po petrit preku nuk ishte aty;

  Përgjigju
 • Cubi: 16/05/2020 21:15

  Dihet ajo pun kriminelash . Kjo eshte shqiperia

  Përgjigju
 • Mod hofendoni me krahina ,,se edhe ata nje pjese do Civilizohen..: 16/05/2020 20:46

  Nuk eshte mire te hofendohet me krahina,,se edhe ata ,normal kure shikonin ndonje Makine dikur kure ecte me Grurin e korrur te fitoreve 99. % te Reakizimin te Planit..THOSHIN Si fluturon makina ,,por nje pjese e ketyre psh. 01 %. quhen maloke ,kane filluar te Civilizohen...ne te ardhmen,normal mbase duhen edhe nja 30 vjete,,por ne fund do Edukohen me Civilizimi..

  Përgjigju
 • Uku Momlit: 16/05/2020 19:43

  Deshperimi i te kooruptuarve ne pushtet e opozite po shenon rritje me vepra konkrete per te çbere reformen dhe per te mbajt pushtetin se bashku me pasurine e grabitur. Nese faktori nderkombetar qe eshte bere garant per reformen dhe luften kunder korrupsionit do te jete as mish as peshk Shqiperia dhe tere Ballkani do te rizhytet ne kaos dhe çmimi do jete i larte veçanerisht per popullin e varferuar e te mjeruar.Perplasjet sociale deri ne nje perpjekje per jet a vdekje do ta çojne ne nje konflikt me pasoja te paimagjinuara e te pallogaritshme.

  Përgjigju
 • robi: 16/05/2020 19:31

  Pas kryperbindeshit Sali Lushe kundertanku qe lemeriti Tiranen ne 1998 me tank neser mbrema pritet te beje roje kryhajduti i cez. Sahit Dollap molotovi qe vrapoi si burracak para kuvendit vjet ne pordhesten e molotovit dhe hyri ne histori me vrapimin me te turpshem te nje tropojani apo shpellari ne historine e shqiperise, si nuk e thyu qafen kjo funderrine e politikes se molotovit dhe tritolit kur u rrezua si hajdut qe e ndjek policia.

  Përgjigju
 • Bobo: 16/05/2020 19:22

  Na mbyten morrat e Tropojes

  Përgjigju
 • LORA: 16/05/2020 18:41

  "dashnia" per godinen-karakatine te teatrit mbaroi,,,,e tash eshte programuar nje grusht shteti,si ai i 14 shtatorit 1998-te.Jane te njejtet aktore te destabilizimit.

  Përgjigju
 • Vicidoli: 16/05/2020 16:12

  Birisha u bani qytetare o tironsa te qelbur u hapi syte.Sali Lushaj asht intelektual dhe figure udhehese e PD rrofte Tropoja simbol i qyteterimit

  Përgjigju
  • Tironci: 18/05/2020 10:07

   Po shyqyr qe ini vallai...se po mos te ishi ju nuk u shemtr teatri...intelektual si puna juj ka pa hesap pranaj Shqiperia ka hec perpara kto 30 vjet demokraci...ju hogert e mira mor shajtona

  • www.youngtribune.com: 17/05/2020 07:30

   Se osht dhe ramazon po qeke kokrra e kokrres k..it

  • Rrem demneri: 17/05/2020 04:23

   Avash i cik ma but o i qytetrum i malit ...amon ikni anej ka erdhet se boll na keni mush me dije kultur maloku flm per civilizimin malor

 • Mjerë vatani e mjerë mileti: 16/05/2020 16:07

  Ikni tani C'doni më nga jeta ja dhe filosofin, shkencëtarin, dijetarin më të madh të kombit jua dhamë në shërbim të kauzës teatrale... Mjerë opozita, e mjerë vëndi, në një anë qeveri hajdutësh e në anë tjetër opozitë Mut Mutësh

  Përgjigju
 • Ben Tirinci: 16/05/2020 15:25

  U qelb Tirona me maloke Tropoje qe kane fjet me dhite e lopet.

  Përgjigju
  • www.youngtribune.com: 17/05/2020 07:31

   Nuk e do portokalline sot me e pa fare Me knoqet me kto komente

 • QELBËSIRAT: 16/05/2020 15:25

  FAJET I KA EDI RAMA QË SJU TREGON VËNDIN BASTARDVE SI MALOKU ANALFABET SALI BAJG LUSHI TI BËJN QË MOS TI NJOHI NĒNA E VET E TË SHIKOSH TI SE SI BĒHET BAJGA SALI LUSHI QË TË GJITH E PSHURIN.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Budapesti flet spanjisht, Sevilla fiton Europa League! 120 minuta, 2 gola dhe 7 penallti në finalen kundër Romës

VIDEO/ Budapesti flet spanjisht, Sevilla fiton Europa League! 120 minuta, 2 gola dhe 7 penallti në finalen kundër Romës