Ishulli i Sazanit nën flakë, dy helikopterët Cougar ende në servis edhe këtë verë

Ishulli i Sazanit nën flakë, dy helikopterët Cougar ende në servis edhe këtë verë

Ishulli i Sazanit është përfshirë nga një zjarr i përmasave të mëdha që prej mesditës, ndërsa punonjësit e ushtrisë dhe forcat zjarrfikëse po punojnë me mjete rrethanore. Burime për gazetarin e Report Tv Arsen Rusta nga Ministria e Mbrojtes, bëjnë me dije se dy helikopterët Cougar të ushtrisë shqiptare edhe këtë verë ndodhen ende në servis.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Zjarr në Ishullin e Sazanit, flakët rrezikojnë shpërthimin e municioneve luftarake! Dy helikopterët Cougar ende në servis, forcat e ushtrisë punojnë me mjete primitive për shuarjen e flakëve


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve