Ish-zv. kryeministrja padit Edi Ramën, kërkon avokaturën e shtetit

Ledina Mandia

Ish zv.kryeministrja teknike e PD-së gjatë marrëveshjes Rama Basha padit në gjykatë qeverinë shqiptare.

Ledina Mandia e cila për disa muaj mbajti numrin dy të qeverisë shqiptare pas kryeministrit Edi Rama, e ka çuar këtë të fundit në gjykatë duke kërkuar që të rikthehet sërish avokate e përgjithshme e shtetit.

Mandia rezulton se është liruar nga deryta me urdhrin 156, datë 7 tetor 2013 duke u zëvëndësuar nga një tjetër emër, por pas thuajse 6 vite i është drejtuar gjykatës për të përfituar pagat dhe zhbërjen e këtij urdhri.

Kjo çështje është regjistruar më 29 Mars në gjykatën administrative me paditës Ledina Mandia dhe të paditur Kryeministrin Rama dhe avokaturën e shtetit.

Faksimilja e padisë

/r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se mësimi i kombinuar në klasë dhe online do të rezultojë efikas?

Komento

Komente

 • Tironci: 21/04/2019 01:39

  Sa urrejtje e ofendime paskeni pas mer jahu!Prandaj sbehet ky vend!Secili ka te drejten e tij te kerkoji dicka kur mendon se i takon!Po sa tendera e sa ppp po ben rilindja,pse nuk shani??!!kush vjedh apo demton pasurite dhe leket e Shqipetareve uroj ti behen leket ilace,kushdo qofte!

  Përgjigju
 • Zylyfi: 20/04/2019 23:30

  Plehrat kricat e Rames nuk e duan njerez qe kundershtojne diktatorin

  Përgjigju
 • Fahri Spiuni: 20/04/2019 17:04

  Tani u kujtove o beqare e stazhinuar gjej burr tastaj hidhe Ramen ne gjygj.ku ishe ti per 5 vite qe nuk u degjove fare apo tani u zgjove nga gjumi, fli edhe 6 vite te tjera dhe ne rastese vjel Lulushi ndonje here ne pushtet ti do te dalesh ne pencion o beqare.

  Përgjigju
 • al ta: 20/04/2019 10:20

  do leket kjo bastarde me kete fytyre te shpifur?e shifni o njerez se mbi te gjitha keta bastarde vene parate per vete.....ja kjo esht fytyra e tyre e vertete.ptu rrac e qelbur se nuk u ngopet mor maskarenj duke vjedhur e vjelur parate e popullit

  Përgjigju
  • Mire: 20/04/2019 19:11

   Ik moj lavire kur ta mari basha atehere×

Lajmi i fundit

John

Plagosja e Hilë Gjinit në Leshë/ Bashkëshorjta e 43-vjeçarit u përlesh me autorin! Gjergji Gjini në polici: Nuk kam pasur konflikte me të