VIDEO/ Islanda përgatitet për shpërthim vullkanik në ditët në vijim

VIDEO/ Islanda përgatitet për shpërthim vullkanik në ditët në vijim

 Autoritetet islandeze kanë deklaruar se po përgatiten për një shpërthim vullkanik në jugperëndim të ishullit në ditët në vijim, pas një serie tërmetesh dhe masa të magmës që po përhapen me shpejtësi nën tokë.

Reuters raporton se zyra Meteorologjike Islandeze është shprehur se ekziston një rrezik potencial i një shpërthimi në ose jashtë gadishullit Reykjanes, për shkak të depërtimit të magmës nëntokësore dhe shpejtësisë me të cilën po lëviz.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Besimtarët ortodoks i japin lamtumirën në Katedralen 'Shën Dhimitri', Mitropolitit të Beratit, Imzot Ignatit

Besimtarët ortodoks i japin lamtumirën në Katedralen 'Shën Dhimitri', Mitropolitit të Beratit, Imzot Ignatit