Itali/ 37-vjeçarja shqiptare masakrohet me thikë për vdekje para shkollës së djalit, autor dyshohet bashkëshorti

Itali/ 37-vjeçarja shqiptare masakrohet me thikë për vdekje para shkollës së djalit, autor dyshohet bashkëshorti

Viktima Bruna Meuca Hella dhe makina e policisë italiane

Një shqiptare ka mbetur e vrarë në Itali nga një sulm me thikë. Ngjarja ka ndodhur në provincën e Raguzës, në Itali, mesditën e sotme.

Sipas mediave italiane 37-vjeçarja shqiptare Bruna Meuca Halla është gjetur e gjakosur për vdekje në rrugë. Dyshohet se ajo është sulmuar nga bashkëshorti i saj përpara shkollës “Rosario”, të djalit të saj 10-vjeçar, megjithatë hetimet vijojnë. 

37-vjeçarja është sulmuar me thikë në mes të rrugës, pak përpara se të niste mësimi në shkollë, ndërsa raportohet se është goditur disa herë.

Pavarësisht se është dërguar në spital, 37-vjeçarja nuk ka mundur t’i mbijetojë plagëve të marra.

Autoritetet po punojnë për zbardhjen e ngjarjes së rëndë.

SI.E./B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tjetër JO për negociatat nga BE, mendoni se Rama ka të drejtë me gjuhën e ashpër ndaj liderëve të Brukselit?×

Lajmi i fundit

John

Zelensky: Rusia na ka vjedhur paqen, por nuk do të na shkatërrojë