Itali, arrestohet Domenico Cracolici, një ndër 100 të arratisurit më të rrezikshëm, bos i klanit Ndrangheta (VIDEO)

Ditën e sotme është arrestuar Domenico Cracolici, një nga 100 të arratisurit më të rrezikshëm në Itali dhe pjesw e klanit ‘Ndrangheta.  Ai është kapur në një vilë të izoluar në fshatin Maida nga karabinierët e Compagnia di Serra San Bruno dhe Njësia Hetimore e Vibo Valentia. Cracolici,  ishte i arratisur që më 19 dhjetor 2019 dhe është pjesë e një organizate mafioze në Maierato dhe Filogaso.  Gjatë hetimeve të kryera nga karabinierët dhe të udhëhequra nga prokurori Nicola Gratteri, ata ndeshën shumë vështirësi nga lëvizjet e vazhdueshme të Cracolici dhe aftësisë së tij për të ngatërruar dhe fshehur gjurmët e tij, për shkak se njihte shumë mirë terrenin.

Falë këmbënguljes së karabinierëve dhe luftës intensive kundër mafias, muajt e fundit ata kishin arritur të identifikonin një zonë në të cilën hetuesit besonin se gjendej Cracolici.  Natën e kaluar bastisja përfundoi me kapjen e të arratisurit i cili u kap ndërsa flinte gjumë dhe bëri asnjë rezistencë.  Domenico Cracolici u dërgua në burgun Vibo Valentia.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Irani do të marrë dërgesën e parë të avionëve rusë Su-35

Irani do të marrë dërgesën e parë të avionëve rusë Su-35