Itali/ Arrestohet shoferi grek pasi kapet me 67 kilogram kokainë

Itali/ Arrestohet shoferi grek pasi kapet me 67 kilogram kokainë

ITALI – Një grek është arrestuar më 5 qershor (2024) pasi u kap në flagrancë nga policia teksa transportonte 67 kilogramë kokainë.

Sips mediave italiane, shoferi grek po drejtonte një kamion po ashtu me targa greke, kur u kap nga karabinierët në zonën kufitare Brenner, përgjatë autostradës A22.

Në momentin e ndalimit, shoferi ka shfaqur shenja nervozizmi, të cilat iu shtuan kur blutë i treguan se do t’i kontrollojnë kamionin.

Qentë antidrogë zbuluan lehtësisht 60 blloqe me kokainë, me peshë totale 67 kilogram.

Tashmë, greku ndodhet në paraburgim, në pritje për të dalë para togave të zeza, ndërsa kamioni dhe rimorkioja e tij janë sekuestruar.

Po ashtu, në kabinën e kamionit me targa greke ndodhej dhe një qen, i cili i është dorëzuar një shoqate Trentino-s.

 

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg