Itali, kapen me 135 kg marijuanë
arrestohen 5 shqiptarë, 2 janë vajza

Itali, kapen me 135 kg marijuanë<br />arrestohen 5 shqiptarë, 2 janë vajza
135 kilogram mariuanë janë sekestruar nga policia italiane, ndërsa në pranga kanë përfunduar 5 shqiptarë mes tyre 2 vajza. Gjithcka nisi pas një pas një informacioni të marrë nga policia italiane në mënyrë konfidenciale.
 
Karabinierët në Rondissone ndaluan një Punto Fiat, ndërsa Brenda kishte 90 pako me marijuanë me një preshë prej 88 kg. 

Makina drejtohet nga një cift shqiptarësh.
 
Pas kontrolleve në banesat e tyre është gjetur dhe sasia tjetër e lëndës narkotike, ndërsa janë arrestuar dhe tre personat e tjerë, 2 burra dhe një grua. Nëse hidhej në treg droga kapte vlerën e 300 mijë euro.


Redaksia Online
(F.T/shqiptarja.com)
 
 

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Kina: Armë të pa furnizuar kurrë, SHBA-ja nuk tregon me gisht

Kina: Armë të pa furnizuar kurrë, SHBA-ja nuk tregon me gisht