Itali/ Regjistrohen 890 të shëruar dhe 30 të vdekur nga COVID-i në 24 orët e fundit

Sipas autoriteteve të Mbrojtjes Civile Italiane, gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 30 viktima nga koronavirusi, për një total prej 34 708 që nga fillimi i emergjencës shëndetësore.

Sot numri i të shëruarve në Itali ishte 890 ndërsa numri i përgjithshëm i tyre ka shkuar në 187 615

Autoritetet raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 255 raste të reja pozitiv për një total prej 239 961

Në Rajonin e Lombardisë sot u regjistruan 16 viktima nga koronavirusi (totali 16 624).

Gjithashtu pati edhe 156 raste të reja të pozitivitetit Covid (totali 93 587) si dhe 492 të shëruar (totali 65 323).


Lajmi kryesor:

Covid, në Itali regjistrohen 30 viktima! Më shumë se 9.6 milion raste infeksioni në botë


  • Sondazhi i ditës:

    A është e mjaftueshme rritja vjetore e pensioneve prej 5 për qind ashtu siç premtohet në programin e Rama 3?×

Lajmi i fundit

John

Serbet thyejnë Flamurtarin në Vlorë, Duga Sabac fiton turneun ndërkombëtar të basketbollit