Itali/ Shërohet 95-vjeçarja, pacientja më e vjetër që mposht koronavirusin

Foto nga e moshuara

1584995527_itali2.jpg

Një 95-vjeçare, e cila u diagnostikua me koronavirus këtë muaj është shëruar plotësisht, duke u kthyer në pacienten më të vjetër në botë që arrin ta mposhtë.

Alma Clara Corsini, nga Fanano, u shtrua në një spital në provincën veriore të qytetit të Pavullo më 5 mars pasi shfaqi shenja të virusit.

Stafi mjekësor tani ka konfirmuar se trupi i të moshuarës ka reaguar ndaj medikmnteve dhe është shëruar plotësisht.

 “Po, po, jam mirë. Ata ishin njerëz të mirë që kujdeseshin për mua dhe tani do të më dërgojnë në shtëpi për pak”, ka thënë Corsini për mediat italiane.

Mjekët thanë se 95-vjeçarja arriti të shërohej pa terapi antivirale, ilaçe që përdoren për pacientët të cilët janë të prekur nga Covid-19.

Sipas mediave italiane e moshuara u kthye në ‘krenarinë e stafit‘ gjatë qëndrimit në spital.


Lajmi kryesor:

Koronavirusi/Ulen shifrat e viktimave dhe të infektuarve në Itali në 24 orët e fundit! Shënohet dita e parë pozitive në Lombardi! 14 700 viktima në botë (VIDEO)


  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?×

Lajmi i fundit

John

Në pranga për mashtrim online, një prej të arrestuarve më parë kishte vjedhur një kishë në Voskopojë