Italia shënon shifra të larta me COVID-19, rreth 20 mijë raste të reja dhe 785 viktima në 24 orë

Shifrat e të prekurve me Covid-19 vijojnë të mbeten të larta në Itali. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 19 350 persona të infektuar me koronavirus nga 182 100 testime të kryera.

Bilanci i viktimave ka shënuar 785 të vdekur kundër 672 të 24 orëve më parë, por lajme të mira vijnë nga rënia e shifrave të shtruarve dhe terapive intensive.

Në terapi intensive ndodhen 3.663 pacientë, 81 më pak se një ditë më parë.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Koronavirusi/ Komiteti Teknik i Ekspertëve lë në fuqi masat kufizuese. A jeni dakort me vendimin?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

6 këshilla drejtuar shoferëve për udhëtimin me kujdes në ditët me mot të acartë!