Iu gjet automatik në shtëpi, arrestohet 38-vjeçari në Berat! Dyshohet edhe autor i vjedhjes së një pike karburanti

Foto ilustruese

Një 38-vjeçar ka rënë në pranga ditën e sotme në Berat, i akuzuar për armëmbajtje pa leje. Me një njoftim për mediat, Policia bën me dije se 38-vjeçari me inicialet M.B u arrestua pas informacioneve të marra se ai dispononte armë zjarri në banesë, në fshatin Kutalli, Dimal.

Pas kontrollit, atij iu gjet 1 armë zjarri automatik, një krehër dhe 7 fishekë.

Gjatë veprimeve hetimore paraprake rezultoi se shtetasi ai është autor i dyshuar i vjedhjes së një shume parash në një pikë karburanti, në datën 22.04.2021.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Berat, për veprime të mëtejshme.

J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është rimëkëmbur ekonomia juaj familjare pas vështirësive të hasura gjatë pandemisë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Arti Pamor, çelet ekspozita me mozaikë në Shkodër! Artisti Myftar Cubi prezanton 50 punimet e realizuara me gurë zalli