Iu gjet pushkë dhe mitraloz në banesë, një i arrestuar në Berat

Foto ilustruese

BERAT- Një person është arrestuar një Berat pasi në banesën e tij Policia ka gjetur një pushkë gjysmëautomatike dhe një mitroloz. Burime bëjnë me dije se personi është identifikuar me inicialet A. S. Pushka dhe mitralozi përdoreshin pa leje nga personi në fjalë. Si pasojë e kontrollit, Policia ka sekuestruar pushkën dhe mitalozin dhe si pasoë A.S. ka rënë në pranga.

Ndaj shtetasit A.S. rëndon akuza për veprën penale "Armëmbajtja pa leje".

"Forcat e Policisë, gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e shtetasit A. S., në ambientet e jashtme gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një pushkë gjysmëautomatike dhe një mitroloz, të cilat ky shtetas i mbante pa leje. Në përfundim të veprimeve, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Pogradec bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit A. S., për veprën penale Armëmbajtja pa leje", shkruhet në njoftimin e Policisë.

SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se do të zbatohet kodi etik nga ministrat e kabinetit Rama 3?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Talebanët përjashtojnë vajzat nga shkollat e mesme afgane