Iu gjetën qepë dhe patate 'kontrabandë' në makinë, vihet nën hetim sarandjoti

Iu gjetën qepë dhe patate 'kontrabandë' në makinë, vihet nën hetim sarandjoti

Foto ilustruese

GJIROKASTËR- Haziz Xhixho nga Saranda është vënë nën hetim nga policia pasi në automjetin tij me targa AA 648 ET, u gjetën qepë dhe patate që dyshohet se janë mallra kontrabandë.

Ai u ndalua në kthesën e Jorgucatit, në Gjirokastër.

Në momentin e ndalimit Xhixhos iu sekuestrua edhe sasia e mallit që u gjet në automjet, ndërkohë që materialet për hetimin e tij iu referuan Prokurorisë së Gjirokastrës.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Përfitojnë 5 mijë lekë bonus për muajin prill, pensionistët: Të jepet çdo muaj! Marrim shumë pak pension, nuk na del

Përfitojnë 5 mijë lekë bonus për muajin prill, pensionistët: Të jepet çdo muaj! Marrim shumë pak pension, nuk na del