Izolimi shkakton radhë në markatën e Elbasanit, disa qytetarë dalin rrugëve për xhiro

Qytetaret e Elbasanit kanë dalë ditën e sotme për të bërë pazaret e tyre pasi dita e nesërme dhe e diela do jetë e gjitha në karantin.

Problem është tregu i fruta perimeve (markata), e cila siç duket nga pamjet qytetarët nuk respektojnë distancën që duhet të mbajnë nga njeri-tjetri dhe është dashur ndërhyrja e policisë bashkiake që të mbajnë distancë nga njeri-tjetri.

Radhë ka dhe në furrat e bukës, ndërsa në supermareke qytetarët futen një nga një pasi në momentin që futen duhet të dizinfektojnë duart.

Sakaq disa qytetarë të tjerë kane zgjedhur të bëjnë xhiron e tyre duke shijuar motin me diell.


Lajmi kryesor:

VËZHGIMI i Report Tv: Të dielën GJITHÇKA mbyllur...Qytetarët dynden tregjeve të fruta-perimeve pa respektuar distancën


Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A i ka përmbushur pritshmëritë Reforma në drejtësi?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Plagosje me thikë në Vlorë, 22-vjeçari dërgohet me shpejtësi në spital