Izolohet plotësisht vatra e zjarrit në parkun natyror të Korabit, për shuarjen e flakëve ndihmuan edhe zjarrfikësit nga Kosova

Izolohet plotësisht vatra e zjarrit në parkun natyror të Korabit, për shuarjen e flakëve ndihmuan edhe zjarrfikësit nga Kosova

Është izoluar plotësisht zjarri i shfaqur dje në vendin e quajtur Koritnik, brenda parkut natyror Korab-Koritnik. Shuarja e flakëve u bë nga punonjësit e Administratës së Zonave të Mbrojtura në Kukës, të njësisë Tërthorë, zjarrfikës nga Kosova si dhe nga  vullnetarë të tjerë.

Kjo vatër zjarri ka përshkruar një sipërfaqe afërsisht 3 ha në pyje të lartë rrobulli, pishë e zezë dhe bredh i bardhë  e cila po mbahet  nën monitorim për ndonjë riaktivizim të mundshëm nga punonjësit tanë.


Lajmi kryesor:

Maja e Rrunës nën 'pushtetin' e flakëve prej 16 ditësh, ndërhyhet nga ajri! Vijon të digjet edhe mali Munel në Lezhë, s'ka ndërhyrje nga 'Mbrojtja'


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

FOTOT e rralla të çifteve që u martuan në një ditë me Zogun

FOTOT e rralla të çifteve që u martuan në një ditë me Zogun