'Izraeli shumë i fortë', trajneri Reja: Mos më pyesni më për skemën 3-5-2, faji te dhurata e futbollistëve

'Izraeli shumë i fortë', trajneri Reja: Mos më pyesni më për skemën 3-5-2, faji te dhurata e futbollistëve

Trajneri i kombëtares Edy Reja

Pritej të ishte ndeshja ku Shqipëria të tregonte dhëmbët dhe të kapte vendin e parë, por kundër Izrealit në ‘Air Albania’ pati vetëm zhgënjim. Edhe pse kaluan të parët në avantazh me Brojën miqtë përmbysën dhe fituan 1-2 falë ‘dopietës’ së Solomon, lojtarit më të mirë te Izreali.

“Bëmë mirë në pjesën e parë duke kaluar në avantazh, por në pjesën e dytë gabuam ndaj një skuadre te fortë, me lojtarë cilësorë. E meritoj fitoren kundërshtari, pasi bëmë shumë gabime që nuk po na lejojnë të rritemi,”-u shpreh Edy Reja, trajner i Shqipërisë.

I pyetur nëse kjo humbje më në fund e ka bërë të ndërrojë mendje mbi skemën 3-5-2 shumë të kritikuar trajneri Reja u përgjigj:

“Kam 3 vite që jam këtu dhe ende bëhet kjo pyetje. S’ka lidhja skema, por duhet ekuilibër në fushë. Nëse luajmë me një rival shumë të fortë duhet t’i njohim meritat e tyre. Ajo që duhet të rregullojmë është që mos të bëjmë më dhurata,”-deklaroi Edy Reja, trajner i Shqipërisë.

Me këtë humbje Shqipëria renditet e treta nga tre skuadra në Ligën e Kombeve. Kuqezinjtë kanë vetëm 1 pikë pas dy ndeshjeve, me Islandën në vendin e dytë me po kaq pikë, ndërsa Izreali kryesues ka katër pikë. Për kombëtaren ndeshja e radhës është me datë 13 qershor kundër Estonisë po në ‘Air Albania’, por këtë herë jo për Ligën e Kombeve por miqësore.

Ne.k./K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • BALLDRE: 11/06/2022 17:50

  Nuk ja vlen me harxhu lek me shku ne stadium me pa komtaren,lojtar pa gjak.Na rroft veni funit.

  Përgjigju
 • Arbërori: 11/06/2022 15:11

  Është fut politika në futboll, aty ska qfar të pritet më …!!!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Baza ajrore e NATO-s në Kuçovë, a forcohet pozita e Shqipërisë në rajon?×

Lajmi i fundit

Roland Qafoku: Opozita në duart e Ilir Metës

Roland Qafoku: Opozita në duart e Ilir Metës