Ja cilët janë vullkanet që rrezikojnë
të shpërthejnë gjatë vitit 2018

Ja cilët janë vullkanet që rrezikojnë<br />të shpërthejnë gjatë vitit 2018<br>
Gjatë këtij viti rrezikojnë të shpërthejnë 6 vullkane sipas ekspertëve të vullkaneve.

Sipas shkencëtarëve aktiviteti vullkanik për gjatë Oqeanit Paqësor shikohet si një zënë që do ketë shpërthime vullkanesh. Ndërsa zona e dytë është pjesa kontinentale e Tanzanis, Havai, Ol Doinho Lengai si dhe vullkani nënujor afër ishullit Tonga-Kermadek në Paqësorin jugperëndimor.

Vullkanet që priten të shpërthejnë gjatë 2018:

1.
Kilauea, SHBA
2.Merapi, Indonezi
3.Kirishi, Japoni
4.Orefajokul, Islandë
5.Popocatepetl, Meksikë
6.Vilarica, Kili


Redaksia Online
Xh.F/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet e 14 majit, Alibeaj mbledh kryesinë për finalizimin e kandidatëve

Zgjedhjet e 14 majit, Alibeaj mbledh kryesinë për finalizimin e kandidatëve