Ja cilët janë 10 parfumet më të njohura në gjithë botën

Ja cilët janë 10 parfumet më të njohura në gjithë botën

Zgjedhja e një parfumi është një çështje thjesht personale, por që duhen disa kërkime të gjata e vizita në dyqane derisa të gjendet i duhuri.

Zgjedhjet janë të pafundme, nga frutat dhe lulet në drurë dhe pikantë, sigurisht që do të ketë një aromë që ju pëlqen ta përdorni dhe ta blini përsëri dhe përsëri.

Por në rast se të gjitha këto opsione ju ngatërrojnë, ndoshta është koha për të marrë ndihmë nga publiku. Sipas hulumtimit të bërë bazuar në kërkimet në Google, shikimet e TikTok dhe hashtags në Instagram, ka aroma specifike që po fitojnë garën e popullaritetit.

Disa ishin të pritshme, ndërsa të tjerët do t'ju habisin.

Këto janë 10 aromat më të kërkuara.

1. Maison Francis Kurkdjian – Baccarat Rouge 540

2. Dior – Sauvage

3. Chanel – Nr.5

4. Dior – Miss Dior

5. Creed – Aventus

6. Yves Saint Laurent – Opiumi i Zi

7. Guerlain – Shalimar

8. Giorgio Armani – Acqua di Gio

9. Viktor & Rolf – Flowerbomb

10. Calvin Klein – CK One

 

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Ikën konkurrenti i parë sonte nga shtëpia e Big Brother Vip 2

Ikën konkurrenti i parë sonte nga shtëpia e Big Brother Vip 2