Ja kush është pronari dhe hoteli në Tiranë që strehoi 50 sirianët e kapur në Vlorë (Pamjet)

Gazetari Sokol Dema në Report Tv ka siguruar foton dhe  e 63-vjeçarit Fatos Dusha, i cili u arrestua mbrëmjen e djeshme në Tiranë për strehim emigrantësh dhe  dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm kufiri si dhe pamje nga hosteli "All Stars", ku qëndronin klandestinët.

Fatos Dusha u arrestua me akuzën se në hotelin e tij strehoi 50 sirianët e kapur para dy ditësh në grykëderdhjen e lumit Vjosa, teksa gomonia e tyre pësoi avari.

Hostel ku strehoheshin sirianët dhe Fatos Dusha


Lajmi kryesor:

Pamjet nga hoteli ku strehoheshin sirianët në Tiranë, kapen dhe 9 klandestinë të tjerë gjatë arrestimit të pronarit të saj


I.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e mbeshtesni nismen Ballkani i Hapur krijuar nga Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Luan Baçi në landfillin e mbetjeve në Fier, akuza: Ka aferë korruptive, Bashkia dhe inceneratori po lenë mbetjet të digjen! Qytetarët të kërkojnë dëmshpërblim në gjykatë