Ja propozimet e Ramës për Kryesinë e re

Ja propozimet e Ramës për Kryesinë e re
TIRANË – Kryetari i PS-se Edi Rama prezantoi përpara Asamblesë Kombëtare propozimet e tij për kryesinë e re të PS-së. Sipas tij, në kryesinë e vjetër ka patur shumë probleme, të cilat e çuan atë drejt një paralize.

“Janë tre nivelesh kandidaturash që duhet të vlerësohen; anëtarët dhe anëtaret e Kryesisë aktuale, deputetët që krijuan kushte shpirtërore dhe organizative në zonat e tyre elektorale, të zgjedhur vendorë që i vunë thekse të forta fitores sonë në 8 maj dhe që duhet të kenë më shumë përgjegjësi në zgjedhjet e ardhshme, si dhe disa individ që duhet të kenë vlerësim”, tha Rama.Kandidati për kryetarin e Asamblesë

Gramoz Ruçi

Gratë kandidate për Kryesinë

Arta Dade

Adelia Farrici

Eglantina Gjermeni

Irena Kallco

Lindita Nikolla

Luiza Xhuvani

Mimi Kodheli

Vasilika Hysi

Valentina Leskaj

Mimoza Hafizi

Burrat kandidatë për Kryesinë

Namik Dokle

Pandeli Majko

Ben Blushi

Arben Isaraj

Erion Brace

Arben Malaj

Hetem Ruka

Namik Kopliku

Saimir Tahiri

Ditmir Bushati

Vangjush Dako

Qazim Sejdini

Niko Peleshi

Mes këtyre emrave do të zgjidhen 25, të cilët do të përbëjnë kryesinë e re.
Po kështu, Rama propozoi edhe ndryshimet në strukturën e PS, kryesisht në sekretariat.


Sekretar organizativ, Blendi Klosi
Sekretar për çështjet zgjedhore, Gjinkuri
Sekretar për programin, Ilir Beqja
Sekretar për pushtetin vendor, Bashkim Fino
Seketar për sipërmarrjen dhe grupet e interesit, Arben Ahmetaj
Sekretar për burimet njerëore, Armando Subashin
Sekretar për emigracionin dhe rininë, Erion Veliaj
Sekretar për koalicionin, Ngre Legisi
Sekretar për koordinimin mes sekretariatit dhe kryesisë, Fatmir Xhafaj

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Rusi-Kinë, Peskov: Bisedimet mes Putinit dhe Xi Jinping zgjatën më shumë se sa pritej

Rusi-Kinë, Peskov: Bisedimet mes Putinit dhe Xi Jinping zgjatën më shumë se sa pritej