POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

“Jam 100% shqiptare”, ylli amerikan Ava Max rrëfen vështirësitë e prindërve të saj si emigrantë: Përfunduan duke jetuar në një kishë

Këngëtarja me origjinë shqipare Ava Max

E njohur si Ava Max, ylli amerikan që mori vëmendjen e të gjithëve me hitin “Sweet But Psycho” ka folur për origjinën e saj. Këngëtarja amerikane ka treguar se është mjaft krenare për origjinën e saj shqiptare dhe ka rrëfyer gjithashtu vështirësitë e prindërve të saj si emigrantë.

Nuk ka qenë aspak e lehtë. Prindërit e mi u larguan nga Shqipëria në fillim të viteve ’90 dhe përfunduan duke jetuar në një kishë në Paris. Më pas u zhvendosën në Shtetet e Bashkuara ku dhe u linda unë. Prindërit e mi shiten shtëpinë në Wisconsin për t’u zhvendosur në Los Anxhelos, por edhe atje zhgënjimi ishte shumë i madh. Pas shumë përpjekjesh vendosa lidhjet me producentin Circuit i cili ka realizuar hitet e Rihanës apo The Weeknd etj i cili vendosi të kujdeset për karrierën time muzikore,”- shprehet Ava Max për median angleze “Belfasttelegraph”.

Emri i saj i vërtetë është Amanda Koçi dhe prej disa javësh vazhdon të jetë në vendin e parë në Britaninë e Madhe, Gjermani dhe në të gjithë Europën dhe po ngjitet me shpejtësi në top listën amerikane. 24-vjeçarja tha për të njëtën medie se është është mjaft krenare për prigjinën e saj edhe pse ka lindur në Amerikë.

Jam 100 përqind shqiptare. Dëshiroj të ndihmoj familjen time, miqtë e mi dhe njerëzit në përgjithësi dhe dua të kontribuoj për komunitetin shqiptar kudo që të jem. Do të ishte e jashtëzakonshme që të mbaj një koncert bamirësie atje. Eshtë me shumë rëndësi për mua që të kontribuoj për komunitetin shqiptar,”- shprehet ylli botëror.

fl.mi.
Komento