Java e 26-të zhvillohet në dy ditë, ndryshon orari i ndeshjes së Superligës në futboll

Java e 26-të zhvillohet në dy ditë, ndryshon orari i ndeshjes së Superligës në futboll

Hasani (Tirana) përballë portierit Selmani (Laçi)

Superliga shqiptare e futbollit do zhvillojë këtë fundjavë ndeshjet e javës së 26-të. Pesë duelet janë ndarë në dy ditë dhe në orare të ndryshme. Gjithçka nis të shtunë në 18 mars në orën 13:00, teksa stadiumi "Adush Muça" në Ballsh do presë duelin mes Bylisit dhe Tiranës. Po të shtunë në 17:00 luhet Erzeni - Kukësi në "Niko Dovana". I programuar për në 16:00, përballja është zhvendosur me një orë.

Të diel në 13:00 luhen dy duele. Laçi pret Vllazninë, ndërsa Egnatia dhe Teuta luajnë në Rrogozhinë. Në 16:00 në kryeqytet, Partizani luan me Kastriotin në kompleksin e të kuqve.

Pas 25 ndeshjeve të zhvilluara në Superligë, Tirana kryeson me 43 pikë, dy më shumë se Partizani. Në vendin e tretë dhe katërt Egnatia dhe Vllaznia me 37 pikë. Në fund Laçi me 30 pikë, Bylis me 27 pikë dhe Kastrioti me 24 pikë.

Superliga - java 26-të:

E shtunë, 18 mars

13:00 Bylis - Tirana

17:00 Erzeni - Kukësi

E diel, 19 mars

13:00

Laçi - Vllaznia

Egnatia - Teuta

16:00 Partizani - Kastrioti

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, kur duhet të mbahen zgjedhjet per kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Escobar flet pas takimit me Kurtin: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, shpresoj të dëgjohemi

Escobar flet pas takimit me Kurtin: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, shpresoj të dëgjohemi