POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

'Jemi turistë', dy shqiptarët kapen në Itali me 90 mijë euro kokainë

Dy shqiptarë kanë rënë në pranga e karabinierëve në Raguza të Italisë, pasi janë kapur me 1.1 kg drogë të fortë të llojit kokainë. 

Sipas mediave taliane në pranga kanë rënë, Eriseld Hoxhaj 28-vjeç dhe Mariglen Aliaj 20-vjeç, të cilëve gjatë kontorllit në makinën e tyre u është gjetur e fshehur në motorin e makinës sasia e konsiderueshme e kokainës. 

Gjatë ndalimit nga policia italiane, dy shqiptarët deklaruan se ishin tursitë por nga verifikimet rezultoi se ata nuk kishin leje qëndrimi. 

Shqiptarët dyshohet se ishin vetëm transportuesit e drogës e cila e shitur në tregun e zi do të kapte shumën prej 90 mijë eurove. 

G.M./m.v.
Komento

Komente

 • $$$$$: 12/03/2019 19:07

  Ik o fredi se je ber si xhaket e grrisur ,,te doli boja fare me keto komente lol

  Përgjigju
 • Gota: 12/03/2019 17:14

  O Fërdi, u shkofsh anash vlonjatve se nuk u vjen as te maja e thoit! Ti malok I shpif, qe me siguri e ke emrin Fan, dhe e shkruan Fredi!

  Përgjigju
 • Fredi: 12/03/2019 15:15

  Surretër vlonjatë!

  Përgjigju
  • Vlora: 12/03/2019 19:10

   Cke me Vlorën o Fredi Motër**ri, Vlora gjysmën e fisit të ka shtyrë jo të Gjithin..

  • Fran: 12/03/2019 18:41

   O fredi to SI we emrin from perleshi

  • vlonjat: 12/03/2019 16:57

   nga i kuptove ti qe jan vlonjat mos e ke surratin me te bukur ti more turi derrr