'Vogëlushja mrekulli', lidhja e saj me tragjedinë e 11 shtatorit

'Vogëlushja mrekulli', lidhja e saj me tragjedinë e 11 shtatorit

Vogëlushja Christina Brown

Christina Brown është vajza që lindi më 11 shtator dhe është quajtur "vajza mrekulli" e Amerikës.

Vogëlushja lindi në orën 9 e 11 minuta dhe peshonte 9 lb e 11 ouns sipas njësisë matëse të përdorur për peshën në SHBA që do të thotë mbi 4 kg. Brown lindi me ndërhyrje cezariane.

Vogëlushja Christina Brown 

Sipas BBC, I gjithë stafi mjekësor u habit edhe vetë kur pa të dhënat e regjistruara të saj,  punonjës të spitalit e pranuan se një koincidencë e tillë nuk kishte ndodhur ndonjëherë më parë.

"Ajo është një jetë e re midis shkatërrimit", tha nëna e saj Cametrione Moore-Brown.

Vogëlushja Christina Brown 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Kronikë: Ardhja e Babos dhe merzia e një dite me gropa

Kronikë: Ardhja e Babos dhe merzia e një dite me gropa