Jill Biden ofron 'dashuri' nga Amerika në xhaketën e saj gjatë udhëtimit të parë në Evropë si Zonjë e Parë

Jill Biden ofron 'dashuri' nga Amerika në xhaketën e saj gjatë udhëtimit të parë në Evropë si Zonjë e Parë

Jill Biden po dërgon një mesazh të "dashurisë" ndërsa shoqëron burrin e saj Presidentin Joe Biden në udhëtimin e saj të parë jashtë shtetit.

Zonja e Parë kishte veshur një xhaketë të zezë, në të cilën shkruhej fjala dashuri  në pjesën e pasme me rruaza argjendi ndërsa ajo dhe presidenti u takuan me kryeministrin britanik Boris Johnson dhe gruan e tij. Ajo kishte veshur të njëjtën xhaketë më shumë se dy vjet më parë, kur filloi fushatën presidenciale të Biden.

"Ne po sjellim dashuri nga Amerika", u tha ajo gazetarëve. Kjo është një konferencë globale dhe ne po përpiqemi të sjellim unitet në të gjithë globin, gjë që mendoj se është e nevojshme tani."

Biden është e njohur për zgjedhjet e saj të veçanta, shpesh duke përdorur ngjyra të ndritshme ose modele tërheqëse. Ajo rrallë shihet pa stileto, duke shtuar lartësinë në kornizën e saj të imët.

Dhe kjo nuk është hera e parë që ajo dërgon një mesazh të drejtpërdrejtë me rrobat e saj: Gjatë një udhëtimi fushate në Iowa në fund të vitit të kaluar, Biden kishte veshur xhinse të zeza të zeza që mbanin fjalën "VOTO".

Xhaketa dhe pantallonat e Biden , janë në kontrast të plotë me veshjet e ish-zonjës së parë Melania Trump e cila kishte veshur një xhaketë që shkruante "Mua me të vërtët nuk më intereson, po juve?" Gjatë një udhëtimi në një qendër paraburgimi për fëmijët emigrantë në 2018.

Zonja e parë po shoqëron burrin e saj gjatë udhëtimit në Mbretërinë e Bashkuar si president, ku ajo do të marrë pjesë në aktivitetet e bashkëshortëve në samitin e G7 dhe në disa evente të përqendruara në veteranët ushtarakë dhe familjet e tyre. Ajo u bashkua me gruan e Johnson, Carrie Johnson, për çaj të enjten dhe postoi në Twitter një foto të dyjave dhe djalit të Johnson, Wilfred.

Të Premten, Jill Biden, një profesore e anglishtes në një kolegj komunitar dhe Kate Middleton, Dukesha e Kembrixhit dhe nënë e tre fëmijëve të vegjël, planifikojnë të paraqiten së bashku në një aktivitet në një shkollë në Cornwall dhe të marrin pjesë në një tryezë diskutimi mbi edukimin e fëmijëve.

Joe Biden është në vizitën e tij të parë jashtë shtetit si president, ku do të marrë pjesë në Samitin e G-7 dhe një samit të NATO-s në Bruksel dhe në fund do të takohet me Presidentin rus Vladimir Putin.

Bidens do të takohen me Mbretëreshën Elizabeth II të Dielën dhe Zonja e parë u tha gazetarëve se ai takim "është një pjesë interesante e vizitës ".

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Pas 5 vitesh mungesë Adele ngjitet përsëri në skenë! Tregon emocionet e rikthimit